Årets quizrunde er godt i gong

8. klassingane veit mykje om Ryfylke!

Årets ryfylkequizturne er godt i gong, og etter å ha besøkt 4 av 7 ungdomsskular er konklusjonen at ungdommen i dag veit ganske mykje om Ryfylke! Elevane i 8. klasse blir testa i alt frå geografi til politikk, og det er ingenting å utsetja på verken innsatsen eller kunnskapen. Suldal, Tau, Hjelmeland og Finnøy har fått vist kva dei kan. Denne veka er det Forsand, Jørpeland og Sauda som skal i ilden. Eit lag frå kvar skule får delta i den store ryfylkefinalen som skal stå på Jørpeland fredag 8. juni.

Og premiane er det også dette året Hjelmeland Sparebank som står for.

Bilete på framsida viser vinnarlaget i Suldal som hadde valgt det treffande namnet “Suldal Winners”. Biletet oppe til høgre viser “Team Eidur” frå Tau Ungdomsskule.

Previous

Next

Ryfylkealliansen
Ryfylke Næringshage, Nedre Hauskjeneset 3, 4160 FINNØY
Kontaktpersonar

Tor Øyvind Skeiseid

Prosjektleiar
Telefon: 982 06 333
E-post: tor@ryfylkelivsgnist.no

Svanhild Eggebø Spanne

Prosjektmedarbeidar
Telefon: 907 73 796
E-post: svanhild@ryfylkelivsgnist.no
Ryfylke IKS
Ryfylkevegen 7040, 4130 HJELMELAND
Kontaktpersonar

Geir Ims

Dagleg leiar
Telefon: 913 29 657
E-post: geir.ims@ryfylkeiks.no

Astrid Sørum

Admin
Telefon: 916 75 609
E-post: astrid@ryfylkeiks.no

Ketil Barkved

Regionutviklar
Telefon: 917 66 096
E-post: ketil.barkved@ryfylkeiks.no
Ryfylkefondet
Ryfylkevegen 7040, 4130 HJELMELAND
Kontaktpersonar

Torkel Myklebust

Fondstyrar
Telefon: 414 47 800
E-post: torkel.myklebust@ryvet.no