Besøk ryfylke

besøk ryfylke

Me vil gjerne hjelpa deg til å finna fram i vårt mangfaldige og ekte Ryfylke

Klikk på kartet for større kart

Ryfylke er stort. Ja, Ryfylke er halve geografien av Rogaland fylke. Frå Forsand i sør til Sauda i nord, og Finnøy i vest, har du eit stort spenn av opplevingar. Det gjeld både den spektakulære og forfriskande naturen, eit triveleg og jordnært folkeslag, særmerkt arkitektur, levande bygder, kortreist mat, industri, jordbruk og sørvis.

Mat

Den som har smakt på Ryfylke, kjem gjerne tilbake. Ikkje minst grunna maten. Reine råvarer og produkt av beste sort. Vinnarar av matkonkurransar, dyktige kokkar og matskattar av høg, høg kvalitet. Bli kjent med matnettverket Rymat og våre produsentar, serveringsstader og matentusiastar.
Besøk matnettverket Rymat: https://www.rymat.no/
Sjå fleire matleverandørar i Ryfylke: Mat og lokale produsentar i Ryfylke
Ryfylkealliansen
Ryfylke Næringshage, Nedre Hauskjeneset 3, 4160 FINNØY
Kontaktpersonar

Tor Øyvind Skeiseid

Prosjektleiar
Telefon: 982 06 333
E-post: tor@ryfylkelivsgnist.no

Svanhild Eggebø Spanne

Prosjektmedarbeidar
Telefon: 907 73 796
E-post: svanhild@ryfylkelivsgnist.no
Ryfylke IKS
Ryfylkevegen 7040, 4130 HJELMELAND
Kontaktpersonar

Geir Ims

Dagleg leiar
Telefon: 913 29 657
E-post: geir.ims@ryfylkeiks.no

Astrid Sørum

Admin
Telefon: 916 75 609
E-post: astrid@ryfylkeiks.no

Ketil Barkved

Regionutviklar
Telefon: 917 66 096
E-post: ketil.barkved@ryfylkeiks.no
Ryfylkefondet
Ryfylkevegen 7040, 4130 HJELMELAND
Kontaktpersonar

Torkel Myklebust

Fondstyrar
Telefon: 414 47 800
E-post: torkel.myklebust@ryvet.no