Bu og lev i Ryfylke

Bu og lev i Ryfylke

Mange opplever det som trygt, godt og triveleg å bu i Ryfylke.

Velkomen skal du vera til Ryfylke!

I Ryfylke slepp me lange køar og mangel på barnehageplass. Og me har plass til fleire store og små. Ja, kvifor ikkje flytta til Ryfylke. Eller bli ein hytte-ryfylking. Eller kva med å etablera bedrift i Ryfylke? Eller få seg jobb i Ryfylke?

Hytter og Bustader

Interessert i å flytta til Ryfylke? Eller kva med hytteliv i Ryfylke? Me har god plass til både fastbuande og fritidsbuande folk hos oss. Her finn du tips om både hytter og hus i Ryfylke.
Se flere eiendommer på finn
Hus og tomter
til salgs
Se flere eiendommer på finn
Fritidsboliger
til salgs
Se flere eiendommer på finn
FRITIDSTOMTER
til salgs

Kommunar i Ryfylke

I dag finn du seks kommunar i Ryfylke. Strand kommune er den største i folketal, med over 12 500 innbyggjarar. Suldal er størst i areal, ja den største kommunen i heile Rogaland. Under finn du link til kvar av dei seks kommunane. I tillegg har du også ein liten filmsnutt om kvar av kommunane.
Ryfylkealliansen
Ryfylke Næringshage, Nedre Hauskjeneset 3, 4160 FINNØY
Kontaktpersonar

Tor Øyvind Skeiseid

Prosjektleiar
Telefon: 982 06 333
E-post: tor@ryfylkelivsgnist.no

Svanhild Eggebø Spanne

Prosjektmedarbeidar
Telefon: 907 73 796
E-post: svanhild@ryfylkelivsgnist.no
Ryfylke IKS
Ryfylkevegen 7040, 4130 HJELMELAND
Kontaktpersonar

Geir Ims

Dagleg leiar
Telefon: 913 29 657
E-post: geir.ims@ryfylkeiks.no

Astrid Sørum

Admin
Telefon: 916 75 609
E-post: astrid@ryfylkeiks.no

Ketil Barkved

Regionutviklar
Telefon: 917 66 096
E-post: ketil.barkved@ryfylkeiks.no
Ryfylkefondet
Ryfylkevegen 7040, 4130 HJELMELAND
Kontaktpersonar

Torkel Myklebust

Fondstyrar
Telefon: 414 47 800
E-post: torkel.myklebust@ryvet.no