Velde vekk bylivet

Velde vekk bylivet

GLIMT AV RYFYLKE Velde vekk bylivet Kva får ein 25 år gamal finansrådgjevar til å flytta til Fogn for å driva butikk? TEKST og Foto: Oddbjørg Måland Originalt på trykk: http://www.oyposten.no/ Ivar Opsal (28) Yrke: Butikkleiar Bur: Fogn Hobby: Fotball/Idrett God bok:...
Padlar på turismebølga

Padlar på turismebølga

GLIMT AV RYFYLKE Padlar på turismebølga Kvar sesong for Lysefjorden Kajakkutleie byr på fleire eventyrlystne turistar enn året før. Dette merkar dei på både språkkunnskapane, kulturforskjellane og det auka samarbeidet mellom reiselivsaktørane i området. I år er...
Matlosen

Matlosen

GLIMT AV RYFYLKE Matlosen Cathrine Vierli Selvaag (33) vart hotellsjef som 23-åring, som singel 24-åring bygde ho sitt første hus. Den nytilsette sjefen i Rymat kjem sjeldan til dekka bord, ho likar best å gjere jobben sjølv. TEKST: Judith Sørhus Litlehamar, Mitt...
Fjord & Fjell delikatesser

Fjord & Fjell delikatesser

GLIMT AV RYFYLKE Fjord & Fjell delikatesser Det var baker han var, enda til med eget, nystartet bakeri. Da drømmen forsvant i flammehavet måtte Roger Vik tenke i nye baner. TEKST & FOTO LISE BJELLAND, MAGASINET FRI – Akkurat da følte jeg at alt gikk i...
Trivsel på Træ Gården

Trivsel på Træ Gården

GLIMT AV RYFYLKE Trivsel på Træ Gården Fire sauer gitt i 40-årsgave, ble spiren til et taktskifte for Lasse Eide og Hege Flesjå. Ti år etter bursdagsoverraskelsen er de fulltids bønder i Suldal. TEKST & FOTO LISE BJELLAND – Det var jo umulig å drive gård...
Ryfylkealliansen
Ryfylke Næringshage, Nedre Hauskjeneset 3, 4160 FINNØY
Kontaktpersonar

Tor Øyvind Skeiseid


Prosjektleiar

Telefon: 982 06 333
E-post: tor@ryfylkelivsgnist.no

Svanhild Eggebø Spanne


Prosjektmedarbeidar

Telefon: 907 73 796
E-post: svanhild@ryfylkelivsgnist.no
Ryfylke IKS
Ryfylkevegen 7040, 4130 HJELMELAND
Kontaktpersonar

Geir Ims


Dagleg leiar

Telefon: 913 29 657
E-post: geir.ims@ryfylkeiks.no

Astrid Sørum


Admin

Telefon: 916 75 609
E-post: astrid@ryfylkeiks.no

Ketil Barkved


Regionutviklar

Telefon: 917 66 096
E-post: ketil.barkved@ryfylkeiks.no
Ryfylkefondet
Ryfylkevegen 7040, 4130 HJELMELAND
Kontaktpersonar

Torkel Myklebust


Fondstyrar

Telefon: 414 47 800
E-post: torkel.myklebust@ryvet.no

Pin It on Pinterest