Glimt frå mangfaldige Ryfylke

Mange av oss likar å skryta av vårt eige og visa fram godsida. Slik tenkjer også me når me skal visa fram Ryfylke. På forsommaren sende me fotograf Benjamin Nordhagen i Portal Norge ut på fotooppdrag for å visa mangfaldet i næringslivet og naturen i Ryfylke. Benjamin drog høgt og lågt i kommunane Sauda, Suldal, Hjelmeland, Finnøy, Strand og Forsand. Og ja, det er mangfald – og ikkje minst vakkert. Me er fullt klar over at sola ikkje alltid skin frå skyfri himmel i Ryfylke heller. Men, det var ikkje vår feil at det var fint i så mange dagar …

I filmsekvensen viser me berre noko av det Ryfylke er og byr på. Men, då vil du sjå alt frå industri, badeanlegg, tomatar, kveite, fjordar, bruer, fjell og ferjer. Kanskje får du litt ekstra lyst på Ryfylke når du ser bileta? Velkomen som gjest, ny innbyggjar og etablerar! Me har plass til deg!

Her er ein smakebit frå Ryfylke.

Vil du bli litt meir kjent med kvar kommune? Gå inn her https://ryfylke.no/bu-ryfylke/#kommunar og finn den enkelte kommune og ein videosnutt frå kvar av kommunane.

Previous

Next

Ryfylkealliansen
Ryfylke Næringshage, Nedre Hauskjeneset 3, 4160 FINNØY
Kontaktpersonar

Tor Øyvind Skeiseid


Prosjektleiar

Telefon: 982 06 333
E-post: tor@ryfylkelivsgnist.no

Svanhild Eggebø Spanne


Prosjektmedarbeidar

Telefon: 907 73 796
E-post: svanhild@ryfylkelivsgnist.no
Ryfylke IKS
Ryfylkevegen 7040, 4130 HJELMELAND
Kontaktpersonar

Geir Ims


Dagleg leiar

Telefon: 913 29 657
E-post: geir.ims@ryfylkeiks.no

Astrid Sørum


Admin

Telefon: 916 75 609
E-post: astrid@ryfylkeiks.no

Ketil Barkved


Regionutviklar

Telefon: 917 66 096
E-post: ketil.barkved@ryfylkeiks.no
Ryfylkefondet
Ryfylkevegen 7040, 4130 HJELMELAND
Kontaktpersonar

Torkel Myklebust


Fondstyrar

Telefon: 414 47 800
E-post: torkel.myklebust@ryvet.no

Pin It on Pinterest

Share This