Eit samarbeid mellom kommune og næringsliv viste godt igjen på festivalområdet.

– Taktikken var å engasjera ungane med ansiktsmaling, og så fekk rekrutteringspatrulja høve til å prata med foreldra, fortel Marit Landsnes i KV-bygg. – For at folk skal ta valget om å flytta, må dette med jobb vera på plass først. Deretter kjem hus og fritid. Me har laga ei brosjyre me delte ut til folk med med bedrifter i kommunen som treng folk, med direkte telefonnummer dei kunne henvenda seg på, fortel ho.

Målgruppa var både utflytta suldølingar og andre som var innom Ryfylkedagane på Sand.

Her kan du sjå brosjyra som vart laga: https://issuu.com/filterdesign/docs/flytte_heim_2_brosjyre

Foto: Ryfylkedagane/Marit Larsen

Previous

Next

Ryfylkealliansen
Ryfylke Næringshage, Nedre Hauskjeneset 3, 4160 FINNØY
Kontaktpersonar

Tor Øyvind Skeiseid


Prosjektleiar

Telefon: 982 06 333
E-post: tor@ryfylkelivsgnist.no

Svanhild Eggebø Spanne


Prosjektmedarbeidar

Telefon: 907 73 796
E-post: svanhild@ryfylkelivsgnist.no
Ryfylke IKS
Ryfylkevegen 7040, 4130 HJELMELAND
Kontaktpersonar

Geir Ims


Dagleg leiar

Telefon: 913 29 657
E-post: geir.ims@ryfylkeiks.no

Astrid Sørum


Admin

Telefon: 916 75 609
E-post: astrid@ryfylkeiks.no

Ketil Barkved


Regionutviklar

Telefon: 917 66 096
E-post: ketil.barkved@ryfylkeiks.no
Ryfylkefondet
Ryfylkevegen 7040, 4130 HJELMELAND
Kontaktpersonar

Torkel Myklebust


Fondstyrar

Telefon: 414 47 800
E-post: torkel.myklebust@ryvet.no

Pin It on Pinterest

Share This