Norges flottaste juletre kjem frå Ryfylke

Finalen i konkurransen “Norges flottaste juletre” gjekk av stabelen i Juletrebyen Jørpeland i går, torsdag. Det er fjerde året at konkurransen blir arrangert, og for andre året var finalen i forbindelse med opning av Juletrebyen på Jørpeland.16 tre frå ulike stader i landet var med i konkurransen, og det var altså eit tre frå Ryfylke som gjekk av seieren.

-Juryen var aldri i tvil, sa juryformann Tone Ingebritsen. (bildet)

Olav Ravnås frå Bjørheimsbygd har jobba med juletre i 25 år, og var svært nøgd etter seieren. I fylgje Stavanger Aftenblad reknar han med å senda avgarde rundt 10 000 tre denne jula. Du kan lese saka i Stavanger Aftenblad her (abonnement). Og her kan du sjå NRK Rogaland sin reportasje frå konkurransen (ca 3.20 ut i sendinga)

Vinnartreet blir plassert i ein monter på torget på Jørpeland, og vil såleis gleda mange fram mot jul. Saman med dei mange andre juletreinstallasjonane i Juletrebyen Jørpeland.

Foto av vinnaren: Ryfylke Livsgnist
Foto frå Juletrebyen Jørpeland: Strandbuen

 

Previous

Next

Ryfylkealliansen
Ryfylke Næringshage, Nedre Hauskjeneset 3, 4160 FINNØY
Kontaktpersonar

Tor Øyvind Skeiseid


Prosjektleiar

Telefon: 982 06 333
E-post: tor@ryfylkelivsgnist.no

Svanhild Eggebø Spanne


Prosjektmedarbeidar

Telefon: 907 73 796
E-post: svanhild@ryfylkelivsgnist.no
Ryfylke IKS
Ryfylkevegen 7040, 4130 HJELMELAND
Kontaktpersonar

Geir Ims


Dagleg leiar

Telefon: 913 29 657
E-post: geir.ims@ryfylkeiks.no

Astrid Sørum


Admin

Telefon: 916 75 609
E-post: astrid@ryfylkeiks.no

Ketil Barkved


Regionutviklar

Telefon: 917 66 096
E-post: ketil.barkved@ryfylkeiks.no
Ryfylkefondet
Ryfylkevegen 7040, 4130 HJELMELAND
Kontaktpersonar

Torkel Myklebust


Fondstyrar

Telefon: 414 47 800
E-post: torkel.myklebust@ryvet.no

Pin It on Pinterest

Share This