Prestisjemerke til Lysefjorden

Lysefjorden Utvikling og Forsand kommune har fått udelt Innovasjon Norge sitt merke for bærekraftige reisemål. Berre seks andre reisemål i Norge har dette merket.

Lysefjorden Utvikling og Forsand kommune har fått tildelt Innovasjon Norge sitt merke for bærekraftig reisemål. Prosjektleiar Åshild Hus i Lysefjorden Utvikling uttaler til Stavanger Aftenblad at det er stas å få tildelt merket, som har ei tidsbegrensing på tre år. Etter dette, må innehavarane av merket visa utvikling for å få behalda det. Lysefjorden er eitt av sju reismål i Norge som har fått tildelt merket. Reisemålsmerket er også anerkjent av FN. Her kan du lese heile saka i Stavanger Aftenblad (abonnement): https://www.aftenbladet.no/lokalt/i/vmPqrm/Fikk-merket-for-barekraftig-reisemal

Previous

Next

Ryfylkealliansen
Ryfylke Næringshage, Nedre Hauskjeneset 3, 4160 FINNØY
Kontaktpersonar

Tor Øyvind Skeiseid


Prosjektleiar

Telefon: 982 06 333
E-post: tor@ryfylkelivsgnist.no

Svanhild Eggebø Spanne


Prosjektmedarbeidar

Telefon: 907 73 796
E-post: svanhild@ryfylkelivsgnist.no
Ryfylke IKS
Ryfylkevegen 7040, 4130 HJELMELAND
Kontaktpersonar

Geir Ims


Dagleg leiar

Telefon: 913 29 657
E-post: geir.ims@ryfylkeiks.no

Astrid Sørum


Admin

Telefon: 916 75 609
E-post: astrid@ryfylkeiks.no

Ketil Barkved


Regionutviklar

Telefon: 917 66 096
E-post: ketil.barkved@ryfylkeiks.no
Ryfylkefondet
Ryfylkevegen 7040, 4130 HJELMELAND
Kontaktpersonar

Torkel Myklebust


Fondstyrar

Telefon: 414 47 800
E-post: torkel.myklebust@ryvet.no

Pin It on Pinterest

Share This