Rygerdronningen døypt av “prinsesse” Ingrid

Så er Rødne sitt majestetiske skip døypt. 13 år gamle Ingrid Rødne, oldebarnet til stiftar Ludvik, døypte båten frå Strandkaien i Stavanger.

Med hornmusikk og pomp og prakt, knuste champagneflaska på første forsøk. Deretter var det ut på seilas for gjestane, som let seg imponera av den nesten 40 meter lange båten med plass til 297 passasjerar. Ryfylkekokken Frode Selvaag baud på herleg lokal mat både om bord, og i land på Helleren i Lysefjorden. Varme ord, takk og pris, Fantahålå og Preikestolen stod også på programmet, sjølvsagt med Dronning Maud-pudding til dessert. Litt av ein dåpsfest!

Previous

Next

Ryfylkealliansen
Ryfylke Næringshage, Nedre Hauskjeneset 3, 4160 FINNØY
Kontaktpersonar

Tor Øyvind Skeiseid

Prosjektleiar
Telefon: 982 06 333
E-post: tor@ryfylkelivsgnist.no

Svanhild Eggebø Spanne

Prosjektmedarbeidar
Telefon: 907 73 796
E-post: svanhild@ryfylkelivsgnist.no
Ryfylke IKS
Ryfylkevegen 7040, 4130 HJELMELAND
Kontaktpersonar

Geir Ims

Dagleg leiar
Telefon: 913 29 657
E-post: geir.ims@ryfylkeiks.no

Astrid Sørum

Admin
Telefon: 916 75 609
E-post: astrid@ryfylkeiks.no

Ketil Barkved

Regionutviklar
Telefon: 917 66 096
E-post: ketil.barkved@ryfylkeiks.no
Ryfylkefondet
Ryfylkevegen 7040, 4130 HJELMELAND
Kontaktpersonar

Torkel Myklebust

Fondstyrar
Telefon: 414 47 800
E-post: torkel.myklebust@ryvet.no