Blinkfestivalen – Lysebotn Opp

Foto: Charlotte Kalla på ski, av Blinkfestivalen 2018

Klart for nok ein kraftprøve i Ryfylke

Det er tøft, hardt, show og utruleg facsinerande. Torsdag 2. august er det klart for nok ei utgåve av Lysebotn Opp. På rulleski klatrar både unge håpefulle og eliteløparar seg oppover i svingane opp til Øygardsstølen. Rulleskiløpet er blitt ein stor event i Forsand kommune i høve Blinkfestivalen, som har utgangspunkt i Sandnes. I fjor var det den svenske skiyndlingen Charlotte Kalla og stakekongen Hans Christer Holund som gjekk til topps. Men, kven vinn i år? Dra gjerne inn til Lysefjorden for å sjå løpet, eller sjå på NRK.

Her finn du heile programmet for Blinkfestivalen 2018.

 

Previous

Next

Ryfylkealliansen
Ryfylke Næringshage, Nedre Hauskjeneset 3, 4160 FINNØY
Kontaktpersonar

Tor Øyvind Skeiseid


Prosjektleiar

Telefon: 982 06 333
E-post: tor@ryfylkelivsgnist.no

Svanhild Eggebø Spanne


Prosjektmedarbeidar

Telefon: 907 73 796
E-post: svanhild@ryfylkelivsgnist.no
Ryfylke IKS
Ryfylkevegen 7040, 4130 HJELMELAND
Kontaktpersonar

Geir Ims


Dagleg leiar

Telefon: 913 29 657
E-post: geir.ims@ryfylkeiks.no

Astrid Sørum


Admin

Telefon: 916 75 609
E-post: astrid@ryfylkeiks.no

Ketil Barkved


Regionutviklar

Telefon: 917 66 096
E-post: ketil.barkved@ryfylkeiks.no
Ryfylkefondet
Ryfylkevegen 7040, 4130 HJELMELAND
Kontaktpersonar

Torkel Myklebust


Fondstyrar

Telefon: 414 47 800
E-post: torkel.myklebust@ryvet.no

Pin It on Pinterest

Share This